| Azazel_2358 a întrebat:

Am facut o comanda pe dol.ro,statusul comenzii e "comfirmata".
Dar nici un detaliu daca ma pot duce sa o ridic sau nu....deci?
(prima mea comanda de pe site)

5 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Așteaptă mesajul sau telefonul, fiindcă trebuie să ți se spună dacă a fost trimisă sau nu.
Eu mai mult de pe eMAG îmi comand, și primesc prin e-mail confirmarea comenzii și mesajul prin care mi se spune că a fost trimisă.

| Azazel_2358 explică:

De o confirmare telefonica nu cred ca o sa am parte. Pe mail am primir doar confirmarea ca a fost trimisa si ca si-a schimbat statusul in comfirmata.
Mersi de raspuns o sa mai astept

| Andrei7520152 a răspuns:

O sa-ti trimita coletul prin curierat la tine acasa. se plateste la livrare Totusi ar fi trebuit sa te suna macar; In cazul meu, transportul a fost gratuit, deci nu a trebuit sa platesc cu nimic in plus. Altfel probabil o sa-ti lase postasul o hartie, si poti sa-ti ridici coletul de la posta, dar de obicei firmele de pe net lucreaza cu servicii de curierat gen Fany

| Azazel_2358 explică (pentru Andrei7520152):

Nope,am ales sa-l ridic eu ed la unul din sedii.
Status schimbat in " In curs de livrare", oare sa ma duc sa vad daca au primit-o cei de la magazin?

| Andrei7520152 a răspuns (pentru Azazel_2358):

Daca vrei. Cei de acolo iti pot spune si cat dureaza livrarea, deci poate tot nu te duci pe degeaba. In ultima instanta ii poti suna tu pe cei din dol.ro pentru mai multe detalii.