| Fox9 a întrebat:

Salut.
Daca as comanda ceva la 20 de dolari de amazon cat ar fi transportul si pot plati in lei si daca pot plati ramburs?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca NU poti plăti ramburs.

| Goete a răspuns:

Noi in Spania facem aproape toate cumparaturile pe Amazon, serviciul de atentienla clienti si garantia oferita sunt impecable.
Nu se poate plati ramburs si pretul trimiterii este pus la fiecare produs. Daca esti client Prime, o multime de produse ale carora gestiunea logistica este facuta de Amazon sunt trimise gratis. Si majoritatea in ziua urmatoare.
Nu am idee daca se livreaza in Romania dar presupun ca daca in play store nu este aplicatia Amazon (vorbind de un telefon Android) e pentru ca nu face livrari in Romania.
Un mod simplu de a afla este deschiderea unui cont de Amazon, cu adresa de livrare in Romania. Daca este acceptata vor aparea nu numai preturile produselor ci si a livrarii.

| Furnicuta000 a răspuns:

In primul rand Amazon nu cred ca livreaza in Romania. Amazon.uk stiu sigur ca livreaza unele produse dar transportul e scump, chiar si 50 lire.

| DarthNiger a răspuns (pentru Furnicuta000):

Ba da livreaza si in Romania.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru DarthNiger):

Da, asa e, mai nou livreaza.
De ex maimutoiul asta e 6 dolari si taxa de livrare e vreo 13

https://www.amazon.com/......ef=gwm_nc_ pf_rd_s=grid-5&pf_rd_t=Gateway-AmazonGlobal&pf_rd_i=mobile&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=DH9YXX3NK4GVAHKKNQ1Y&pf_rd_p=a7f22d93-9ebb-453c-9465-9ea9267e2af7&pd_rd_i=B077PR8DX6

| Osneros a răspuns:

Ca nu-ti apare cat costa transportul la checkout, nu?

Si nu poti plati ramburs.