| g4mma a întrebat:

Am comandat un produs de pe un site si vreau sa-l returnez. Produsul inca nu a ajuns la mine. Faza e ca in politica lor de retur se specifica faptul ca returul se face pe plata clientului, ceea ce mi se pare stupid. Majoritatea nu fac chestiuni de genul asta. Ma gandean sa nu primesc coletul de la curier. Ce se va intampla cu coletul? Stiu va ei lucreaza cu DPD.l

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu am refuzat produsul cand a venit curierul la mine, l-ai platit deja?

| mihai69 a răspuns:

Se duce retur.
Dar ai dreptul să anulezi comanda, dacă nu ai primit încă produsul.

| g4mma explică (pentru mihai69):

Bun. Dar ideea e, ma pune sa-l platesc?

| mihai69 a răspuns (pentru g4mma):

Păi dacă nu l-ai primit, ce să plătești?!?

| JustMeDeea2019 a răspuns:

Sună la ei și anulează comanda dacă nu ai primit-o încă, în caz că ai primit-o așa e va trebui să plătești taxa de retur pentru că taxa aia o pun ei din cauză că vine curierul la tine pentru a-ți lua coletul înapoi?