| Cash a întrebat:

Am fi trebuit sa primesc un colet de la cargus dar nu am fost contactat, doar am primit un mesaj in care spunea ca destinatarul nu a fost gasit la domiciliu, nu mai vreau sa primesc coletul, vor mai incerca sa livreze sau va fi returnat? (cea mai proasta firma de curierat )

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil mai incearca odata, dupa il trimit la sediu si daca nu-l ridici in vreo 3-5 zile, il trimit de unde l-ai comandat
Nu e proasta deloc, eu n-am avut niciodata probleme cu ei si am comandat destule prin intermediul lor

| Uxellodunon a răspuns:

Ei vor mai incerca sa livreze pana la un punct pana cand il trimit inapoi, dar tu tot esti indatorat cu plata transportului (vezi cum e politica siteului de unde ai comandat) dar motivul pentru care nu a mers prima data este probabil pentru ca au o adresa gresita sau numarul de telefon gresit.
Ai incercat sa ii suni? Daca ii suni si le dai traking numberul coletului pe care ar trebui sa il stii (vezi in informatiile despre comanda) ar trebui sa rezolve problema.
Chestile astea se intampla la orice firma de curierat, trebuie doar sa ii suni, e simplu!