| Anna20002 a întrebat:

Salut. Imi poate da cineva cateva idei pentru un produs nou inovativ care nu mai este pe piata? Sau o idee de ambalaj nou care sa nu dauneze produsului.
La produs ma refer la mancare. Imi trebuie pentru licenta.
Va rog sa ma ajutati nu am nicio ideea in minte.

Nu stiu daca l-am pus la categoria corecta.

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Care sa nu dauneze in ce sens? Orice ambalaj sau recipient de pe piata nu ar trebui sa afecteze negativ produsul, teoretic.In practica stim ca e mai mult sau mai putin diferit.Un trend despre care nu se vorbeste prea mult e cel al produselor zero waste, fara plastic, stiind ca exista destule studii care arata cum acesta e nociv atat pentru noi cat si pentru mediul inconjurator.