| Aoxkajcjw a întrebat:

Salut, îmi puteți recomanda un pat rezistent?(am 120 de kg) de preferat 90/200 și dacă tot și o saltea de preferat nu cu arcuri că am auzit că nu sunt bune

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fa-ti un pat la comanda, din lemn masiv!
Daca vrei sa dormi bine, pune deasupra o saltea facuta din sac de canepa, umplut cu paie.
Peste saltea pui o patura dura, taraneasca, folosita pentru cai.
In final, lenjeria de pat facuta din tesatura de IN natural, iar plapuma si perna umpluta cu puf de gasca.
Daca dormi pe un asemenea pat, te vei simti proaspat si relaxat dupa fiecare somn (de vis), chiar daca nu s-a facut mare caldura in incapere!winking

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu iti recomand un pat cu cadru metalic, adica facut in totalitate din otel. Gasesti pe net, unul de o persoana e vreo 500 lei.
Si salteaua e in functie de ce buget ai pentru ca poti sa-ti iei una sa fie facuta din spuma cu memorie (in totalitate nu partial) care e foarte buna si sa coste zeci de mii de lei sau una cu arcuri la 500 lei si sa te tina binisor. Dar nu lua din alea fara arcuri si care NU sunt facute in totalitate din spuma cu memorie pentru ca vor face groapa

Si de ce vrei un pat de o persoana? Nu vrei sa ai mai mult loc? Ai 22 ani, poate iti faci si tu o partenera/un partener

| ValentinMihai78 a răspuns:

Mai dă jos din kilograme, dacă se poate.
Iar, patul să fie minim 120/200.
90 e prea îngust și riști să cazi din pat.
Caută un atelier de tâmplărie în oraș și comandă un pat.
Sau caută pe google pat pentru supraponderali și vezi ofertele.

Răspuns utilizator avertizat