| Anonim420420 a întrebat:

In ce consta garantia de la bicicletele de la Decathlon? In acei 2 ani primesc anual revizie gratuita? Imi schimba de exemplu daca mi se strica robotul pe gratis? Cu ce ma ajuta acea garanție de 2 ani? Mi-o repara gratis cand se strica? Primesc revizii sau ce?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In perioada de garantie, daca ai defectiune ascunsa de fabricatie, atunci se face repararea /inlocuirea produsului.
La unele vehicule se fac si revizii in timpul garantiei (trebuie intrebat de la producator /reprezentanta /vanzator).

| Violleta2022 a răspuns:

Se refera la defecte de fabricatie, nu defecte de folosire.
Insa nu stiu la ce roboti te referi tu, cand vorbim aici de bicicleta.

| Anonim420420 explică (pentru Violleta2022):

Am dat un exemplu de o piesa

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim420420):

Bicicletele nu au roboti, iar piesele se numesc diferit de cum le dezmierdam noi.

| sierra1 a răspuns:

Vezi pe certificatul de garanții (dacă-l ai) ce situații acoperă