| Costelus710 a întrebat:

Salut, legat de trimiterea prin fan Courier. Produsul trebuie neapărat împachetat de mine sau îl pot da lor și o să-l împacheteze ei? Mulțumesc, dau funda!

Răspuns Câştigător
| SasaSasa2000 a răspuns:

Salut,am vândut un produs pe un site de vânzări și ca firma de livrare era fan courier,(in cazul meu era un Xbox One) eu nu l-am împachetat in niciun fel, la împachetat el (curierul)cu ajutor a 2 pungi furnizate de ei,dar ia în considerare că produsul meu a fost destul de compact. adică dacă al zguduiai nu se mișcau toate in el,așa că sfatul meu e sa al pui într-o cutie și să faci cumva sa nu se miște,sper că te am ajutat.
informații suplimentare?:
pe mine mă sunat,și mi-a spus că ne întâlnim langa un loc (gen. grădinița)(stau la țară și nu poate să intre pe drum...) m-am dus acolo cu pachetul, i l-am dat, la împachetat și mi-a dat o hârtie (gen: bon fiscal) in care specifica AWB (un fel de cod al comenzi), adresa numele Dvs., Nr de telefon etc. și și-a văzut de drum.
ce voiam sa zic e ca cu AWB-, il ăla poți vedea ce cum și unde se află pachetul, intri pe site-ul Fan curier: https://www.fancourier.ro/
și ați da acolo
"introduceți numărul AWB-ului tau", îl introduci și dați pe "caută", și bum. ați apare în ce stare se afla comanda si alte info.
Pa?

2 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Ei nu -ti impacheteaza, eventual iti dau contra cost o cutie de carton.
Tu trebuie sa fii atent la cum impachetezi si ce folosesti pentru atenuarea socurilor.
Eu folosesc folie pluribaal sau izolatie de parchet folie.

| Drînd_Leonard_1912 a răspuns:

Depinde ce produs vrei sa trimiți. Le poți cere sa îți bage produsul intr-o punga de fan, nu te costa nimic.