| eumisu a întrebat:

Majoritatea site-urilor straine de haine/electronice au ca metoda de plata doar cardul! Sunt preturi destul de ok fata de Romania, dar nu inteleg un lucru : Platesc prin card, dar comanda cine o aduce? Curierul? Sau cum se face predarea produsului.? Totusi e o distanta ..va rog sa-mi explicati.

2 răspunsuri:
| anaconda619 a răspuns:

Majoritatea site-urilor care se respecta pun mai multe metode de transport... Gen: Curierat, Posta sau te duci tu la Sucursalele lor sau Depozite, acum depinde de tine ce metoda doresti sa alegi. Asta doar daca e magazin Online, dar daca e din alea gen Emag sau Tocmai adica produse la mana a II sau III stiu si eu... presupun ca te intelegi cu vanzatorul.

| eumisu explică (pentru anaconda619):

Eu ma refeream la site-urile straine, mai exact America. Prin ce trimit produsele odata ce platesc prin card?