| KyLerMzQ a întrebat:

Se poate comanda un telefon de pe site-urile chineze fara card? Adica, atunci cand imi vine coletul sa platesc si telefonul. Daca se poate va rog sa imi explicati si mie cum.

FUNDA!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar fi culmea sa iti trimita cineva din China in sistem ramburs...

| dannyel86 a răspuns:

Plata cu cardul (anticipata) e mult mai sigura pentru cel care vinde, pentru ca are garantia ca intr-adevar vrei sa-i cumperi produsul. La ramburs exista niste riscuri pe care vanzatorul nu vrea sa si le asume. Iar cand e vorba de straini, mai toti prefera plata anticipata. Asadar, ai nevoie de card pentru a face cumparaturi de la chinezi.