| 0PopaPorno a întrebat:

Daca dau comanda pe un site strain si trebuie sa platesc in euro, coletul vine la posta si eu trebuie sa schimb leii in euro si sa platesc sau cum?

3 răspunsuri:
| TheStory a răspuns:

Tu alegi in ce moneda vrei sa platesti.
Din cate stiu eu.

| Alexandrughita a răspuns:

Daca dai comanda pe un site, iar tot coletul face 100 euro sa zicem, cand il ridici de la posta platesti 450 lei (depinde cat e cursul euro). Deci platesti in lei

| Tataran_Sebastian_1998 a răspuns:

Depinde de cum ai ales livrarea, de obicei vine la posta si platesti in suma ceruta, in cazul tau euro, iti da pachetul, verifici daca totul e ok si gata. big grin