| cristi123qwe a întrebat:

Salut, stie cineva daca merita sa cumpar telefon second hand? Daca da atunci de unde ar fi cel mai ok sa cumpar?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu prea merită. Nu stii cum si cât a fost folosit si cât te va ține. Dacă dai si vreun sac de bani pe el, părerea de rău va fi imensă.
Recomand să-ti cumperi telefon nou.

| lpavel a răspuns:

Merita numai daca bateria e noua iar daca e noua costa acel tel aproape cat unul nou, deci acum intreb eu, merita sa iei tel folosit?

| Hyperion7 a răspuns:

Cel mai ok ar fi site-ul flip.
Neavând experiență, nu îți recomand olx, îți poți lua țeapă!
Bafta!

| cristi123qwe explică (pentru Hyperion7):

Am mai cumparat de pe flip acum cativa ani si am fost dezamagit. Telefonul a venit cu multe probleme desi pe site era specificat ca nu are probleme

| Hyperion7 a răspuns (pentru cristi123qwe):

Atunci poți să încerci pe OLX însă sa fii foarte atent la prețul telefonului in raport cu piața (adică dacă vrei un S23 ultra la 1000 lei, deja e clar că e teapa.)

| Xox0 a răspuns:

Vezi la amanet sau service-uri. Le ceri sa ti-l dea cateva minute in mana sa verifici ce si cum. Iti faci temele de acasa despre fake-uri, probleme software, ori chiar verificarea componentelor originale in setari (la iPhone).

| Anna120220 a răspuns:

Nu sugerez să cumperi de pe OLX, din păcate sunt mulți țepari și nu poți să știi de cine o să dai.
Dacă te hotărăști să cumperi de pe Internet, te poți uita pe Klap și Flip, ambii sunt serioși, am prieteni și rude care au luat de la ei și telefoanele nu au avut niciun fel de probleme.
Îți las mai jos site-urile, sper că te-am ajutat!

https://klap.ro/

https://flip.ro/magazin/