| denisTiky a întrebat:

Sunt in cautarea unui vape, si am gasit pe internet un kit la 300 de lei. Intr-o zi ma uitasem pe olx la niste vapeuri si dau de acel kit pe care il voiam eu doar ca era la 150 de lei.

Problema este ca mi-e putin frica sa iau acest kit deoarece poate sa fie teapa, mi se pare ciudat ca acest kit de 300 de lei este vandut de o persoana pe olx in stare noua, cu cutie, cu tot la un pret de 2 ori mai putin.

Voi ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Simplu, nu mai fuma/"vapa".
Gandeste-te la sanatatea ta.

| denisTiky explică (pentru LPCTSTR):

Ce aveti toti astia de pe TPU impotriva vapatului? De parca sunt singurul om din lume care o face /:

| LPCTSTR a răspuns (pentru denisTiky):

Omule, toata lumea uraste fumatorii si pe aceia care "vapeaza" sau cum Dumnezeu ii spune.
Nimeni nu va vrea raul, voi singuri ca "sinucideti" incet si sigur si fara sa vreti.
Si keep calm ca sunt contra fumat si contra "vapat"(sau cum Dumnezeu ii spune).

| darrio2007 a răspuns (pentru denisTiky):

Are dreptate, Cookie. „Muriti" incet si sigur.

| denisTiky explică (pentru LPCTSTR):

Haha, nici macar nu esti sigur ca vapat se numeste. E calr ca nu ai citit despre asta, macar la un video daca te-ai uita pe Youtube cu vaping vs smoking ai intelege ca nu e toxic. Pe langa asta, vapatul este ok, nu miroase, nu patesti nimic cu plamanii, iar cele 2 substante din care este compusa baza(lichidul de care ai nevoie ca sa vapezi) nu sunt periculoase organismului. Chiar daca au denumiri ciudate, sunt complet inofensive. Informeaza-te si tu si ceilalti inainte sa vorbiti. Daca la antena 1 face o imagine proasta vapatului nu e vina mea, sunt aia prosti si atat.

| LPCTSTR a răspuns (pentru denisTiky):

Https://www.youtube.com/watch?v=TEVwniV1vxc
Da, poate, poate, este mai ok, insa eu vreau sa spun ca daca te-ai lasa de absolut orice minunatie, ai fi mult mai sanatos (bineinteles, daca tii la sanatatea ta si nu esti un nepasator).
Asa ca nu mai arunca banii pe "placeri" si ia-ti o carte si citeste.