| Andrei73802717159 a întrebat:

Salut TpU! Acuma ceva zile mi-am pus un anunt de vanzare pe olx cu un setup de gaming.Bun si frumos, gasesc un cumparator imi da adresa tot si acum problema e cum pot sa ii trimit lui coletele cu verificare, adica sa le verifice si sa ii dea banii curierului si mie sa imi aduca banii si trebuie sa scriu pe colete numele lui si adresa, nu? La mine in oras e un sediu Fan Curier si cred ca pot trimite de acolo.Cum trebuie sa procedez ca sa ii trimit lui coletele si sa ii dea banii curierului si curieru sa vina cu banii?

1 răspuns:
| Iote a răspuns:

Daca trimiti prin curier, automat acesta va incasa banii si ti-i va aduce. Nu preda coletul pana nu ia banii. Pot fi probleme la verificare, cumparatorul sa nu fie multumit si sa-ti returneze coletul.
Da, trebuie sa scrii adresa completa. Altfel de unde sa stie unde sa-l duca?