| NuStiuCeNumeSaPunFrate a întrebat:

Vreau sa trimit un cooler prin fan curier. Cum procedez? Il duc la sediul lor in cutie sau mai trebuie si altceva pe care sa scriu adresa?
Si banii cum ii primesc inapoi? (il trimit ramburs, adica plateste cand il primeste)

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu trebuie sa duci nimic la ei. Vine curierul și îți ia de acasă pachetul și apoi îți aduce banii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine în oraș, suni degeaba la ei. Nu răspunde cineva la telefon. Cumpără o cutie și mergi cu ea la sediul lor. O ambalează ei. Câți km sunt până la destinatar? O să coste ceva.

| Țoglă a răspuns:

Chemi tu curierul sau poți merge tu la ei și coletul trebuie făcut de tine. Nu trebuie să completezi tu nimic, te întreabă detaliile și plata la cine transportului la cine să fie.

| Demidol a răspuns:

Poti sa chemi curierul, cum ai fost sfatuit. Dar stai toata ziua acasa, ca sa-l astepti. Iti spune o ora si vine mult mai tarziu, chiar daca suni si insisti. Poti sa mergi la sediul lor. Poti sa faci coletul de acasa, ca safii sigur ca e bine ambalat. Scrii adresa pe el. La sediul lor, ei vor completa in calculator. Banii vin ramburs (sa mentionezi asta la predare) cu curierul.