| MihaiKJL a întrebat:

Am achizitionat un laptop de la Altex un Acer cu linux pe el, nou! De ce specific asta? pentru ca atunci cand l-am primit, cutia prezenta deterioari, iar pe ea era urma unui plic care a fost dezlipit si al meu. Pe actul de garantie este specificat ca a fost intocmit pe data de 29 ianuarie 2016, iar eu l-am comandat pe 15 martie. Acum doresc sa il returnez pentru al mi-l inlocui deoarece mi-au oferit un produs resigilat la pret de nou. Insa eu am instalat win8.1 pe el. Pentru acest lucru este posibil sa refuze schimbul? Pe langa asta sa imi perceapa si taxe in plus pentru transport? Ce ma sfatuiti sa fac? Sa pun linux? Sa il las cu windows? Sau sa anulez cererea?

Răspuns Câştigător
| LuckyStar15 a răspuns:

Mai am avut si eu achizitionat de la ei un laptop nou nu mia comvenit de el si l-am returnat fara problem, doar ca dureaza ceva pana vine curierul sa il ia si apoi sa ajunga la tehnicieni sa constate starea sa eu cred ca cel mai bine te duci personal in magazine de unde l-ai luat si rezolvi problema pe loc.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu-i problema ca ai pus Windows. Stai linistit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Formateaza-l si gata.