| Condrache_Marian_1989 a întrebat:

Salut TPU, am cont bancar la banca Transilvania si am aplicatia BT PAY pe telefon, trebuie sa primesc de la un prieten niste bani din afara si mi-a zis cineva ca trebuie sa am NEO BT sa ii pot primi, am instalat aplicatia da nu stiu cum sa-mi fac cont sau cum sa leg contul din banca deja avut aici pe aplicatie, ma poate ajuta cineva?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Banii pot fi transferati din orice banca din lume, direct in contul tau bancar de la banca Transilvania!
Chiar daca tu ai cont in lei, ei se convertesc automat si indiferent ce moneda trimite cel din strainatate, tie iti intra lei in cont.
Pentru atata lucru nu ai nevoie sa legi nimic, sau sa creezi conturi inutile la alte banci online.

| Condrache_Marian_1989 explică (pentru Violleta2022):

Da, cum spui tu dar uite ca nu mi apare nimic ca mi-ar fi trimis

| helpforyou a răspuns:

In principiu ar trebui sa asociezi contul bancar cu aplicația NEO BT. Vezi la conturi ar trebui sa ai aceasta optiune.

| king5151 a răspuns:

Nu are treaba, ii dai iban-ul de la cont si primesti banii, simplu.

| Jakye a răspuns:

Daca iti pune banii in lei ar trebui sa poti sa ii primesti in contul pe care il ai deja. Oricum, nu poti crea un cont de Neo BT singur. Trebuie sa te duci la orice banca (Banca Transilvania) si sa ceri sa ti-l creeze ei.

| Condrache_Marian_1989 explică (pentru Jakye):

Mi a trimis in euro gen

| Nicusor1975 a răspuns:

După ce ai creat un cont NEO BT, trebuie să-l asociezi cu contul tău bancar existent al Băncii Transilvania. Lucrul poate fi făcut prin aceste opțiuni "Conturi" din aplicație. Selectează opțiunea "Adaugă cont" și urmărește pașii indicați pentru a-ți contul tău bancar existent de contul NEO BT creat.
Toate cele bune!