| Okkultist a întrebat:

am facut o comanda la editura HERALD, acum cateva zile, contindand 8 carti, problema este ca nu am primit,,un semn de viata".
Starea comenzii respective:,, Confirmata de comparator,,
venind vorba nu imi aduc aminte sa ma fi sunat cineva laughing
I-am sunat, le-am trimis e-mail, nimic...
Cineva care ma poate ajuta?
A mai facut cineva o comanda la aceasta editura aflandu-se in aceasta situatie?

1 răspuns:
| ishallhelpyou a răspuns:

Nope, dar cam stiu legislatia internetului happy

Sa vedem, daca ei nu iti confirma verbal comanda, tu ai tot dreptul sa te orientezi catre un alt magazin, asta inseamna ca daca ei cumva iti trimit comanda, tu poti sa o refuzi lejer, ca nu au ce sa-ti faca, este vina lor ca nu te-au contactat.

Nici o comanda, nu are voie sa fie livrata de nici un retailer, fie el, de orice nisa, fara confirmarea in pre-alabil a cumparatorului (unii adauga o casuta suplimentara care trebuie bifata la finalizarea comenzii, fiind totul automat, altii trebuie sa sune).

Tine cont de faptul ca este si o perioada mai aglomerata, iar curierii lucreaza pana tarziu (apreciem munca voastra baieti!) ca sa duca cat mai multe colete, deci si daca ar fi sa fie plecat coletul, abia peste 3-4 zile lucratoare (cel mai devreme) o sa-l vezi.
Desigur, este posibil sa existe si la ei aglomeratie sau nu lucreaza in aceasta perioada.