| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare doar pentru cunoscători. Am făcut cateva comenzi pe AliExpress si au întârziat putin. Din acest motiv am cerut banii înapoi desi erau în tranzit produsele. Mi s-au dat banii si mi-au venit si produsele. Trebuiesc returnate? Ma afectează cu ceva daca nu le mai trimit inapoi?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Nu te afecteaza cu nimic, stai linistit, si eu am patit asta cu un produs, dupa 3 luni nu a venit, i-am tot cerut vanzatorului sa-mi extinda buyer protection pana cand m-am saturat cat am asteptat si am cerut banii inapoi, pe mine m-a ajutat tracking-ul, spunea ca produsul inca nu a plecat din china, culmea ca la o saptamana dupa ce s-a aprobat returnarea banilor mi-a ajuns produsul, era ceva de 15 lei, mare paguba n-am facut laughing

3 răspunsuri:
| JustForFewSeconds a răspuns:

Nu, multe blogărițe au zis asta in videoclipurile lor de pe Youtube. Au pastrat si banii, dar si produsele si nu s-a intamplat nimic. Cauta pe Youtube, o sa gasesti niste raspunsuri mai detaliate.

| GouDidodino a răspuns:

Nu se intampla nimic, ei te roagă frumos ca in cazul in care primesti produsele sa binevoiește sa faci o nouă plată către ei si sincer așa ar fi normal. Dar la noi "merge si asa"

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Produsele de pe Ali vin mereu cu intarziere. Acum... depinde de cat de roman esti. Poti vorbi cu vanzatorul si sa ii pui in cont banii primiti sau poti lasa asa, ai ramas si cu banii si cu produsele. Cum spunea, depinde de cat de roman esti, natia asta este suficient de penibila incat sa se bucure si la 1 dolar, dar la mai multi...