| DopeNope a întrebat:

am o intrebare foarte idioata. As vrea sa cumpar un pc de la altex doar ca nu am banii chiar acum si mi-a venit o idee, sa-l cumpar in rate cu 100 lei pe luna, si intrebarea este: daca il iau in rate va trebui sa platesc mai mult sau egal cu suma intreaga a pc-ului? intreb asta deoarece n-am mai cumparat niciodata in rate si vreau sa fiu sigur.

Răspuns Câştigător
| Robotzzzi a răspuns:

Platesti suma cat e pc-ul si ratele sunt fara dobanda. Funda?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atata doar ca trebuie sa te incadrezi in numarul de rate fara dobanda. Daca dai doar 100 lei s-ar putea sa nu te incadrezi si vei plati dobanda. Daca ai serviciu este mai simplu: http://www.altex.ro/solutii-de-finantare/credit-online/

| Gameofthronessss a răspuns:

De ce ar fi asta întrebare idioata? Și ratele sunt egale (cel puțin la eMAG și alte site-uri sunt, dar sigur sunt și aici egale )

| Gameofthronessss a răspuns:

De ce ar fi asta întrebare idioata? Și ratele sunt egale (cel puțin la eMAG și alte site-uri sunt, dar sigur sunt și aici egale)