| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica dilema in legatura cu cuparaturile online de pe ebay...M-am inregistrat pe ebay.co.uk si am facut toate demersurile necesare pentru a scapa de TVA si de plata vamala, insa contul meu este in lei si eu as vrea sa cumpar in lira sau dolar...ce trebuie sa fac? trebuie neaparat sa ma duc la banca sa convertesc?(banca este ING)

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Nu trebuie' sa te duci la nici o banca, conversia se face automat cind cumperi. Lol, auzi tu, "toate demersurile necesare", buna asta. Ce demersuri ai facut, ma rog. TVA tot platesti, ca e taxa prezenta peste tot prin UE, iar vama nu e cazul ca si UK (inca) face parte din UE.