| 1Anonymous2 a întrebat:

am o problema cu cardul, este de la VISA, am mai multe comenzi efectuate pe joom cu acest card, insa azi, mi-a cerut gen confirmarea cardului, acel 3dsecure cod, si nu il stiam, pentru ca e cardul mamei, si am intrebat-o si nu-l stia nici ea si zicea cred ca e asta, sau asta, deci l-am pus de mai multe ori gresit...si acum cand dau pe cumpara zice plata refuzata, stie cineva daca am blocat cumva cardul? pentru ca am incercat acel secure cod de mai multe ori, si l-am pus gresit, se poate de facut ceva de acasa,? oricum maine se va duce la banca de unde e cardul.

1 răspuns:
| DrGeorge a răspuns:

3dsecure este serviciul prin care iti trimite un sms cu un cod.
In caz ca l-ai blocat, trebuie sa suni la ei sa iti deblocheze card-ul.