| rumi36 a întrebat:

Salut TPU,ati trimis vreodata un colet in alt oras prin fan courier? Daca da,care a fost procesul si cat timp a durat pana a venit curierul sa va preia coletul?
Intreb pentru ca, am comandat ceva de pe olx si vanzatorul mi-a spus ca asteapta curierul sa preia coletul si nu stiu cam in cat timp ar ajunge. Locuiesc in Bucuresti si coletul vine din Calarasi

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand faci comanda stabilesti cu ei orele in care sa vina sa-ti ridice coletul. Depinde si de aglomeratia lor. Pana a doua zi vin. Nu au intarziat mai mult la mine, dar nu-i ca in Bucuresti. Trebuie sa mai tii cont ca acum sunt si sarbatorile si nu lucreaza pana marti. Mai trebuie si 24 ore sa ajunga in Bucuresti. Deci pe miercuri, maxim joi ajunge.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Curierul vine in aceeași zi în care îl chemi. Bineînțeles nu de sărbători sau in weekend.

| Lioana a răspuns:

Nu stiu ce se intampla cu Fan Courier dar la mine nu preia comenzile de pe Olx. Si eu am primit comanda cu livrare prin Olx. Am acceptat-o, am așteptat curierul dar nu a venit. Deloc. De 2 ori a facut omul comanda si de 2 ori nu a venit.
Daca e important produsul pentru tine si patesti si tu acelasi lucru, alege alta modalitate de livrare.

| Sophieka a răspuns:

In 24 de ore de la momentul preluarii coletului ar trebui sa ajunga la tine cu exceptia duminicilor. Dar acum in perioada sarbatorilor, este evident ca totul e cu intarziere... Eu nu am facut nicio comanda deloc luna asta...Pentru ca stiu si vad cat sunt de supra solicitati si obositi cei care lucreaza in domeniul curieratului.
Nu stiu cum sta treaba cu plasarea comenzii prin olx dar eu prefer sa telefonez la numarul de relatii clienti fan curier sau sa le trimit email si am rezolvat.