| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre magazinul online cel.ro?
Si ce mi-ati recomanda? Sa cumpar de la ei ( online), sau direct din magazin (personal)?
P.S:

5 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Buna. Din toate punctele de vedere recomand doar magazine online. Eu doar online cumpar majoritatea produselor. Ca si recomandare, cel.ro, emag.ro, pcgarage.ro sunt cele mai ok.

| Rapidistu47 a răspuns (pentru Jameson):

Am un prieten care a cumparat de pe cel.ro si chiar a fost multumit de produs.
Insa am vazut cateva topicuri pe niste forumuri, care erau mai mult negative decat pozitive.
Insa multumesc de raspuns.

| Jameson a răspuns (pentru Rapidistu47):

Nu totdeauna forumurile si topicurile sunt bune, multi vorbesc in necunostinta de cauza si nu stiu sa aprecieze sa sa deprecieze. Pe unele site-uri parerile sunt anapoda. Recomand sa citesti bloguri care recomanda produse, sunt cele mai sigure. Am intalnit si situati cand pe forum era laudat un produs si in realitate era varza. Magazinele recomandate din puctul de vedere al livrari si corectitudini sunt foarte bune, Au produse de la cele mai ieftine si uneori si proaste pana la cele mai bune. Magandesc ca intelegi ideea.

| AlexanderAdrian a răspuns:

De obicei bloggerii sunt platiti sa faca reclama, nu te lua niciodata dupa bloggerii care fac reclama la e-mag sau cel.ro. Nu te-ai intrebat niciodata de ce nu face nimeni reclama la mediadot.ro? De prosti nu fac, de-aia.

Cel.ro are multe belele, sunt chiar printre bloggeri persoane care s-au enervat cumparand de la ei din diverse motive. Iti recomand sa eviti cel.ro, e-mag si in general orice magazin asemanator care isi face reclama excesiva pe tv si pe net.

Eu am avut experiente perfecte cu f64.ro (daca vrei echipamente foto, oricum eMAG si restul tot de la ei le cumpara) cu azerty, mediadot si sigmanet. Acum cativa ani cand mi-am luat televizor am apelat la domo.ro dar si Altex sunt super ok.

Din cate stiu preturile din magazinele corespondente nu sunt la fel de mici ca pe site, de ex asa se "lauda" cei de la altex si domo, asa ca verifica bine inainte de a cumpara.

Azerty si sigmanet sunt de altfel printre magazinele cu cele mai mici preturi dar si arhicunoscute pe net. Ca asa or mai fi cateva mai ieftine (cand cauti pe price.ro) dar n-a auzit nici dracu de ele si daca te trezesti cu un defect sa nu-ti faca figuri.

| SasNetRomania a răspuns:

Lasand reclamele la o parte da, e ok magazinul.
Produsele peste tot sunt aceleasi, nu va imaginati ca fiecare magazin isi fabrica propriile produse(ca am auzit copii ia de la eMAG ca le au bunelaughing ).
Toti le iau de la distribuitori.
In concluzie magazinul citat de tine e ok