| Coded a întrebat:

Salut TPU! Daca am comandat un mouse de la eMAG şi am ales ca modalitate de livrare poşta, pot să ridic coletul cu buletinul la sediul poştei dacă nu am vârsta de 18 ani? Este prima oară când comand prin poştă şi am ales ca modalitate de plată numerar la sediul poştei.Am ales această modalitate de livrare deoarece nu are cine sa îmi preia coletul de la curier.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai buletin? Ce conteaza ca nu ai 18 ani, buletinul il ai de la varsta de 14 ani, mergi cu buletinul original la poștă si scoti comanda, sa ai bani sa o plătesti si asta e, dar mergi la poșta numai cu avizul de la ei care il primesti in cutia postala sau in usa apartamentului, fara acel aviz degeaba mergi ca nu vei scoate comanda.

| florin926481f a răspuns:

Poti sa iei coletul fara nici o problema.