| Lipsa47 a întrebat:

Daca comand un produs prin posta cum achit plata, la posta cand ma duc sa ridic coletul?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te duci la posta, prezinti actul de identitate si instintarea, ti se face chitanta si platesti. Abia apoi primesti coletul. Daca te gandesti sa iei ceva de la un cetatean pe care nu-l cunosti mai bine lasa-te pagubas! Poti fi pacalit. De la firme este mai puti probabil sa iei teapa mai ales daca stii sa o afli la pe site la ANAF.

| Lipsa47 explică (pentru Salontanul):

Era vorba de niste albume comandate prin posta big grin

| Salontanul a răspuns (pentru Lipsa47):

Ti-am spus: daca-s de la o firma e mai putin probabil sa fie teapa.

| Lipsa47 explică (pentru Salontanul):

Sunt direct de la autor!

| Salontanul a răspuns (pentru Lipsa47):

Pai si eu stiu ce minte are autorul? Daca ala cere 30 lei la 100 de oameni pacaliti este un salariu de ministru. De ce nu iei de la librarie online. E mai sigur!

| Ge0rgeL a răspuns:

Buna!
Platesti la posta intr-un termen limita.
Ceau!