| Supremejordannike2004 a întrebat:

Daca comand de pe Amazon produse care depășesc suma de 50 de euro trebuie să plătesc Vamă?

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca iei de pe Amazon.co.uk sau.de, nu. Italia, Spania, de-astea. Sa vina din UE e smecheria.

| Supremejordannike2004 explică (pentru GabiDumitrescu):

Adică dacă vine din UE nu plătesc vamă?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

In general da. Cu exceptia cazului in care vine din vreun depozit dintr-o zona free tax si te taxeaza si asa. Am patit la un moment dat.

| Bizon95 a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

Daca vine din UE, NU trebuie sa platesti vama
si am impresia ca te poti duce pe amazon.com si tot aia e (depozitele sunt in UE, nu in state, chiar daca,.com e in state)
insa doar am impresia, NU BAG MANA IN FOC