Întrebare recomandată | CNot3 a întrebat:

Daca doresc sa-mi achizitionez un telefon de la Orange in rate, trebuie sa am minim 18 ani?
Trebuie sa am un venit lunar ca sa poata sa-mi faca contractul sau daca n-am un venit pot face un contract?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Trebuie sa ai un venit lunar sa demonstrezi ca poti plati telefonul.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, trebuie sa ai 18 ani impliniti si un contract permanent de lucru, ca sa dovedesti ca ai bani lunar, sa poti platii ratele contractului.