| I99 a întrebat:

Joia trecută mi-am achiziționat un iPhone de la Flanco si as vrea sa il schimb cu un Samsung pentru ca mi se pare foarte mic si nu reușesc sa mă obișnuiesc cu IOS-ul. Se poate face acest lucru? Aștept răspunsuri! Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, daca l-ai achizitionat online. Ai dreptul sa-l refuzi in 15 zile. Ia legatura telefonic cu ei si spune-le. Daca nu vor spune-le ca ai dreptul conform legii sa-ti returneze banii si apoi iti cumperi ce vrei. Sa pastrezi factura in original si o copie dupa garantie si sa-l returnezi cu toate accesoriile complete.

| I99 explică (pentru Salontanul):

Și dacă l-am luat din magazin ce pot face?

| Salontanul a răspuns (pentru I99):

In cazaul asta apeleaza la bunavointa vanzatorului. Nu exista o lege care sa-i oblige sa ia produsul inapoi daca este cumparat direct din magazin. Doar online este acesta lege. Daca vor o pot face.