| NeedHelp1 a întrebat:

Mă adresez celor care au comandat vreun produs strict din USA.

Vreau sa știu cât v-a costat transportul în total cu toate taxele.

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Transportul costă fix cât scrie pe s@itul de unde faci comanda, iar taxele... TVA (inclusiv la transport!) plus taxe vamale în funcție de cât de scump și din ce categorie face parte produsul pe care îl comanzi. Vezi Codul Vamal al României pentru detalii.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cap ai, minte iti mai trebuie. Tu crezi ca daca comand un CD ma costa tot atit cit un frigider transportul? Am comandat de mai multe ori din SUA, si transportul a diferit de fiecare data ca doar nu luam acelasi lucru de fiecare data. Vama o platesti sau nu, in functie de valoare si cum ai noroc cu aia de la vama... happy

| GabiDumitrescu a răspuns:

Taxa aia NU se calculeaza cum ti-a zis utilizatorul ala cumsecade, puisor. Exista transport standard cu posta, la care poti adauga asigurare, tracking, exista DHL, exista nshpe modalitati de a trimite un pachet oarecare. Daca e fragil te costa clar mai mult decat unul standard. Dar nah, cine sunt eu sa iti spun de-astea. Desteptul ma-tii care esti destept!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu te-am injurat, puisor, dar vad ca insisti. A, oricum, nu o sa te injur ca nu ar avea sens. Nu ma cobor la nivelul tau, ca ai experienta si ma bati. Legat de profilul de FB, te astept sa conversam acolo.

| NeedHelp1 explică (pentru GabiDumitrescu):

Cică "nu te cobori la nivelul meu"
Pai tu ești ăla care incepi să mă ataci și nu ești în stare să dai un răspuns într-un mod decent și civilizat
Nu, nu mai înjurat. mai luat la mișto ( și habar n-ai cine sunt)
Nu aveai niciun motiv, pur și simplu ești un om toxic și acum o lași moale când auzi de profil de FB.

Te rog doar să-ți lași profilul public că sa pot vedea și eu din ce oraș ești până fac rost de el

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NeedHelp1):

Nu te-am atacat, puisor, dar cand pui intrebari de nivelul clasei a doua fara sa gindesti un pic inainte, ai putea sa faci ciocul mic si sa zici mersi ca totusi ti-am si raspuns pe subiect. Sint dintr-un oras oarecare din Romania. Sau poate din Spania? Legat de luatul la misto... la cum scrii, fie esti vreun copchil care se crede zmeu, fie vreun proxenet care se plictiseste la bulau pe net. In orice caz, profilul meu e public. Go 4 it!

| NeedHelp1 explică (pentru GabiDumitrescu):

Vezi cat ești prost?
Întrebarea nu a fost de clasa a doua, răspunsul TĂU a fost de clasa întâi și dat de un om cu o mentalitate de rahat, toxic și prost

Nu mai stau să ți dau argumente pentru că ți le-am dat mai sus și văd că ai și uitat de ele, așa că te rog să reiei răspunsurile mele și să-ți reevaluezi caracterul dobitocule

Acum îți explic cat ești de prost. și tot acum îmi demonstrezi că ești și mai prost

ăsta ești puisor? :
https://joinmy.site/profile.php?id=JO142N.php

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NeedHelp1):

Haha, nice try.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NeedHelp1):

Nu vii sa ma vizitezi in SUA un pic daca tot ai aflat de unde si cum sunt? big grin

| GabiDumitrescu a răspuns:

Mdah. Si eu care ma pregateam sa tocmesc niste dansatoare exotice din Florida ca sa celebram sosirea ta...