| anonim_4396 a întrebat:

Pe 26 decembrie am comandat pe doua site'uri diferite 2 produse diferite, dar nu au ajuns inca thinking Au trecut 3 saptamani, am platit cu cardul si a mers, am primit si factura prin mail dar produsele din parti thinking Pe amandoua site'uri spunea ca in maxim 10 zile produsele vor ajunge. Am trimis si doua mail'uri la fiecare site spunandu-le ca produsele nu au ajuns, dar nu am primit raspuns thinking Am verificat adresa, numele pe care le-am dat si sunt bune. M-am uitat pe fiecare site si nu au numar de telefon thinking Ce as putea face? Vor mai ajunge produsele, sau am luat teapa? Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Probabil produsele nu sunt in stoc trebuie sa mai astepti putin big grin

| theGamingDave a răspuns:

E posibil sa fi luat teapa. De obicei site-urile care vand produsele nu sunt responsabile daca acestea sunt pierdute in timpul transportului. Depinde si de site-ul de pe care ai cumparat dar de obicei nimeni nu raspunde daca produsele sunt pierdute, acestea raspund doar daca acestea sunt deteriorate sau stricate. Dar mai incearca sa contactezi acele site-uri pentru ca doar ei iti pot spune sigur. Imi pare rau pentru tine...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai cauta nr de telefon si incearca sa suni. sau daca ai idee prin ce curier le trimit suna direct la curier.

daca nu si nu, te duci la banca declari ca respectivul comerciant nu a onorat comanda si vrei banii inapoi, o sa te indrume ei

| viatanuerozcumpare a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie. inainte de revelion am comandat, astept in fiecare zi sa ajunga. eu stiu ca in mod normal aceste site'uri sunt serioase ..nu e prima data cand comand si ajung mai devreme sau mai tarziu..trebuie doar sa astepti. :*

| danutz9100 a răspuns:

Care sunt acele site-uri?

| N0xEterniS a răspuns (pentru danutz9100):

Locuiesc in Franta si site'urile sunt franceze :

- > http://clothesavenue.fr/prestashop/index.php

- > http://www.bonoboplanet.com/