| HelpMePleaszsz a întrebat:

Vreau sa comand un hanorac de pe AliExpress, la care livrarea este gratuita in Romania.
Nelămurirea mea este: unde ajunge produsul? La posta, la mine acasa, sau la vama?

5 răspunsuri:
| qwertpro a răspuns:

Evident ca va ajunge la posta de la tine din localitate.Atunci cand va ajunge la posta, ei te vor telefona sau iti vor scrie un mesaj in care te vor informa ca coletul tau a ajuns si va trebui sa te duci sa il iei, sau daca posta este una buna, poate sa iti aduca coletul chiar acasa, desi cel mai probabil ca tu va trebui sa te duci sa il iei.

| Yukidaruma a răspuns:

Am comandat multe lucruri micuțe (broșe, cercei, inele) de pe AliExpress și pe toate mi le-a adus postarita acasă. Probabil și hanoracul tot acasă va veni, ori vei primi înștiințare să-l ridici de la posta. Săptămâna viitoare îmi vor ajunge și mie niste hanorace (sper sa vina căci le-am comandat din noiembrie iar data limita este pe 10 ianuarie) și te voi anunta, daca dorești, unde au venit, fiind un colet mai mare. ^^

| MihaelaDart a răspuns:

Daca esti norocos totul depinde de posta. De obicei nmai produsele mici le aduc la posta de acasa, ce este mai voluminos iti aduc doar avizul postal si tu il ridici de la posta vamala.

| Yukidaruma a răspuns:

Mi-au ajuns hanoracele. Fiind un pachet mai mare, au venit la posta si m-au sunat sa vin sa le iau ^^.
Seara frumoasa!

| MihailIoana a răspuns:

Produsul ajunge la posta, de unde si trebuie sa il ridici.
Poate gasesti aici careva raspunsuri: http://ali-test.eu/ghidul-utilizatorului-aliexpress/
bafta )))