| PicuMotanu a întrebat:

Vreau sa cumpar un produs online de pe Emag (sau chiar si de pe alte site-uri) si nu stiu daca imi trebuie buletin. Eu am carte provizorie de identitate (C.I.P) pe alta adresa decat cea unde domiciliez si nu stiu daca ma incurca cu ceva.
Sau trec adresa unde vreau sa primesc produsul?
PS: Nu am comandat nimic online de aceea intreb.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Treci adresa unde vrei sa primesti produsul, nu te incurca cu nimic.
Nu ai nevoie de cnp.
Datele de facturare din cate stiu se fac la tertii care vand pe eMAG cu numele, prenumele, domiciliul (aici poti pune ce vrei tu) si eventuala seria de buletin...asta daca imi aduc bine aminte.
Cand comand online de la eMAG nu imi mai cer decat cele pe care le am completate deja pe contul de utilizator adica numele, prenumele si adresa.
Daca vrei si ai aproape poti comanda si cu ridicare din showroom!

1 răspuns:
| siriusblack98 a răspuns:

Nu iti trebuie buletin pentru asa ceva.Comand de pe eMAG de mai bine de 5 ani si nu mi-au cerut vreodata datele de pe buletin.