| meastylin a întrebat:

vreau sa imi iau telefon apple iphone 4s si daca dau telefonul meu e cu oferta si abonament daca dupa cateva zile renunt la abonament imi ia si telefonul sau cum? dau fundahappy la cei care spun adevarul

Răspuns Câştigător
| lindemona a răspuns:

Buna,

Daca esti minora nu poti incheia un contract pentru abonament. Trebuie sa il faca parintii tai. Contractul respectiv este pe 1-2 ani. Daca tu vrei sa renunti la contract mai repede va trebui ori sa platesti, ori sa dai telefonul. Aceste aspecte sunt precizate in ontract atunci cand il semnezi. Citeste cu atentie. Nu poti renunta la el fara sa urmeze si unele obligatii. Daca tii abonamentul cat dureaza abonamentul, iar dupa expirarea lui renunti la prelungire nu se intampla nimic.

Succes si o zi tare draguticawinking

5 răspunsuri:
| TheFACKYouTub a răspuns:

Iti iei telu pe abonament
Dar cand faci un abonament semnezi un contract.
In acel contract ai clauzele contractuale
Acolo iti specifica ce despagubiri trebuie sa dai daca renunti la abonament mult mai devreme.
Ei nici o data nu o sa iasa in pierdere.
Daca renut la abonament, nu-ti ia telu.Doar ca te da in judecata, si ajunge sa iti zica ca ai de plata intre 3500 RON - 7000 RON.
Asta daca ai ghinionul sa te cheme in instanta.
Deci daca renunti la abonament il inchide si timp de jumate de an, o sa incerce cei de la care ai facut abonamentul sa ia legatura cu tine, dupa care te da la o firma de RECUPERATORI.(Adica firma de recuperatori plateste ceea ce ai avut tu de platit la Orange s-au Cosmote.Si acum cei de la RECUPERARI vina sa ia banii de la tine.Si atunci ce duleaza suma.Ei iti cer cat vor.Nu cat aveai tu de dat la Orange s-au Cosmote.)
Succes.

| meastylin explică:

Ee nu cred ca si mama l-a luat prin abonament si a renuntat si inca il mai are ...deci concret nu stiu

| meastylin explică:

TheFACKYouTub eu sunt copil nu adult asa ca n-are cum sa ma deie in judecata intelegi>?

| TheFACKYouTub a răspuns (pentru meastylin):

Mama ta are abonament si nu mai poate face.winking
Tu daca nu ai 18 ani impliniti nu poti face abonamentwinking
Acum ai inteles.
Eu ti-am raspuns la ceea ce ai intrebat tu.
acum ai raspunsul.intelegi ce vrei tu.

| Satanel8964 a răspuns:

Da iti i-a telefonul si daca nu mai platesti abonamentul te dau in judecata sad!