| MihaiN1 a întrebat:

Am primit cadou de cateva zile un Samsung Galaxy S4 nou la cutie si cativa prieteni mi-au spus ca nu e chiar asa de bun telefonul si nu merita banii.
Am alta oferta, daca vand telefonul luna asta o sa primesc iPhone 5s la fel nou. Ce ziceti se merita as vrea sa stiu care telefon este mai bun?

Multumesc!

9 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Iphone 5s este cu mult sub S4, de ce sa nu merite banii? este unul dintre cele mai performante smartphone-uri ale momentului!

| KodrutZ a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Nu are "the cocalar factor" ca 5S-ul. Si in alta ordine de idei, iPhone 5S e mult sub S4 daca te uiti la specificatii si le scoti din context. iOS e cu mult mai eficient decit Android momentan, asa ca aifonu' cistiga pe partea sistem de operare/aplicatii. Bine, eu unul as ramine cu S4 daca as fi in locul lui.

| Doctorfishadi a răspuns (pentru KodrutZ):

Mai eficient si mai stabil da, dar mai evoluat si mai avansat in nici un caz! Fara suparare!

| KodrutZ a răspuns (pentru Doctorfishadi):

"mai eficient si mai stabil" se traduce si prin "mai evoluat si mai avansat"... orice imbunatateste o versiune precedenta se cheama evolutie. happy

| Doctorfishadi a răspuns (pentru KodrutZ):

Daca stam sa ne uitam la nr aplicatiilor si jocurilor, android conduce detasat!

| KodrutZ a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Crezi tu? Nu sint deloc fan Apple, chiar ii detest din mai multe motive, dar trebuie' sa fii plecat cu sorcova ca sa nu recunosti ca iOS e cu mult mai "copt" decit Android. Iar legat de numarul de aplicatii, in Apple Store sint peste un milion, iar in Google Play Store undeva spre 800.000. Cred ca matematica ta are o mica problema in cazul asta... happy

| sutruhama a răspuns:

Eu zic ca ar merita! happy

| CiocoLocko a răspuns:

Eu as alege S4...isi merita banii si e cel mai nou aparut pe piata. Oricum decizia iti apartine

| Grebenscikov_Victor_1954 a răspuns:

Nu va recomand sa-a schimbati samsungul pe iphone.