| cumardee0192 a întrebat:

Buna, vreau sa va intreb. Dupa sarbatori, as dori sa-mi schimb telefonul. Momentan am un iphone 8 care merge chiar foarte bine, dar e vechi, si imi e greu cu memoria. Sunt la reteaua Telekom, cea mai proasta retea parerea mea si as dori sa ma portez la digi si sa scot un telefon la abonament, la mine avem in casa doar digi si inca 2 abonamente si suntem foarte multumiti de 2 ani incoace, ei ne au sunat sa ne spuna ca putem porta un numar si sa scoatem un telefon, dar nu vreau din oferta lor, si vreau sa va intreb daca e posibil sa scot un iphone 13, la abonament, care nu este in oferta lor. Nu prea gasesc pe site ul lor.

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Daca nu-l au în oferta, sigur nu-l au nici fizic. Poti lua 15 sau 14 daca mai au, dar 13 e cam vechi.

| Gorky a răspuns (pentru Hyperion7):

13 o sa fie considerat vechi atunci cand mai are un an de "trăit" cu update-urile.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Gorky):

Pai e lansat in 2021, deci are vreo două update-uri in spate.

| Gorky a răspuns (pentru Hyperion7):

Eh, și de obicei update urile la iPhone durează cam vreo 6 ani.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Gorky):

Știu,dar nu putem spune că mai e nou, hai totuși să nu zicem că e vechi, sa zicem doar că e depășit

| Gorky a răspuns (pentru Hyperion7):

Oricum îți poti face treaba cu el.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Gorky):

Asta nu contest

7 răspunsuri:
| NikolasRoBz a răspuns:

Ar trebuii să mergi la un punct! Adică la magazinul fizic!
Cel mai probabil, se poate!