| RadXx a întrebat:

Salut TPU,vreau sa va intreb,cum este cu transportul de la eMAG? unii zic ca ba e grauit ba e contra cost si nu sunt sigur cum este, deci este ori contra cost ori transport gratuit?

Răspuns Câştigător
| Elenana a răspuns:

La comenzile cu valoare mai mica de 90 lei se plateste transportul 12 lei iar la celelalte este gratuit

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si nu te ai gandit sa te uiti pe site? nu de alta dar mai clar de atat nu se poate

http://www.emag.ro/info/livrarea-comenzilor

| RadXx explică (pentru suntserios):

Aa,si ce crezi ca nu m-am uitat si pe site? niste prieteni mau tot zapacit ca e gratuit si nu stiam pe cine sa mai cred, acum gata daca nu e destul de clar pentru mine nu pot intreba si alti membrii sa fiu sigur 100%?

| MirceaDiaconu a răspuns:

Nu este asa. Eu ieri am primit la comanda de 23lei transport gratuit. Unele produse costa transportul la altele nu. Toate produsele care depasesc 100 lei e gratis transportul la sigur. La restul scrie cat costa. Acum 1luna am cumparat o pereche de casti de 40lei, am avut transport gratuit. Deci ce zice elenana nu e bine se aplica doar la alte magazine acea chestie http://bit.ly/1oCkzjy

| MirceaDiaconu a răspuns:

La comenzi mai mici de 90lei iti inregistreaza in cont 11. 99lei cost transport apoi cand primesti sms de la curier scrie "cost transport 0 lei" si nu cere bani de transport