| topcat a întrebat:

Vreau de Craciun ca mosul sa imi aduca un ceas. Bugetul lui este destul de limitat, max 300-350 lei. Acum vreau sa intreb cam ce ceas sa aleg? Unul electronic, mecanic, automatic sau cu baterie. Vreau pareri. Deasemenea sa fie cu curea sau cu metal? Cureaua ma gandesc ca se distruge in cateva luni... Daca este vreun cunoscator sa imi si spuna ce firma face ceasuri de calitate, eventual cateva modele. Multumesc

9 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Http://www.amazon.fr/gp/search/ref=sr_nr_i_0? rh=i%3Awatches%2Ck%3ACasio+1AVEF&keywords=Casio+1AVEF&ie=UTF8&qid=1260739758

Uita-te pe-aici.
Cei de la amazon.fr aduc produsele si in romania.
costul transportului e de 18euro + 1. 9euro pentru fiecare produs cumparat (deci doar pentru ceasul ala platesti cam 20euro transport)

| Nic a răspuns:

Eu unul mi-am luat de curand un swatch pe care l-am pandit de ceva vreme si sunt foarte multumit de el.

Arunca o privire aici:http://www.squiggly.com/us/swatch/full-blooded-night-SVCK4035G.htm

Singura problema e ca ar trebui sa pui ceva banuti in plus, costa vreo 425lei.
Se poate gasi si pe alte culori daca esti interesat. Da-mi un mesaj privat pentru detalii.

O seara buna

| JeSa a răspuns:

Cel mecanic, fireste e cel mai bun.
P. S http://ceasuridemana.ro/barbatesc_ik_200-300lei.html
Sa-l porti sanatos, pa!

| OnWeed a răspuns:

Eu am primit de mos acest ceas: http://www.watchshop.ro/ceasuri-de-mana/casio/men-ana-digi-50m-wr-4700d2a/ si pot spune ca este super.

Eu iti recomand bratara metalica, merge si la ceva mai sport si mai formal, iar in legatura cu bateria/mecanic depinde. daca vrei sa aiba functii de data, zi, cronometru etc. la banii aia trebuie sa iei pe baterie. daca vrei ceva mai simplu/clasic, poti lua mecanic dar e cam scump.

Ca firme iti recomand Fossil, Casio, Tossit, Sector.

| OnWeed a răspuns:

Si sa nu uit. daca gasesti ceva ce iti place de pe acel site, Watchshop poti lua cu incredere, iti da garantie 2-3 ani la ceas si 6 luni la baterie separat, ti-l aduce bine sigilat si are transportul gratis. Am facut comanda de 2 ori de la ei si am fost multumit.

Bafta.

| 31957319 a răspuns:

Marciile cele mai recomandate de mine sunt; Citizen, Seyko, Pulsar, Tisot.
Pe baterie sunt ieftine, dor ca nu sunt asa de rezistente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Swatch sau Tissot sunt ceauri de calitate. Gasesti in Mall-uri modele dragute la Swatch, la preturi accesibile. Tissot e mai scump. http://www.tissot.ch/? mod_collections
http://www.swatch.com/