| S1mplu a întrebat:

Salut, vreau sa cumpar si eu 2 placi rami de 1 gb ddr400 de pe ebay : http://www.ebay.co.uk/......1265756729

Vreau sa stiu daca ar fi bune pentru placa mea de baza : K8upgrade-nf3.

In descrierea placii spune ca pot folosii :

- 2 x DDR DIMM slots
- Supports DDR400/333/266 non-ECC, un-buffered memory
- Max. capacity of system memory: 2GB

Deci ce spuneti, ar merge pentru pc-ul meu?

Cumpar de pe ebay pentru ca e livrare gratuita si pret mic, adica vreo 19 $.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In mod normal, daca sunt bune, ar trebui sa mearga. Ideea este ca n-ai de cat doua sloturi si tu ai un slot ocupat (banuiesc). Daca le vinzi pe cele (cea) veche este ok.

| S1mplu explică (pentru Salontanul):

Mi s-a confirmat de către vânzător că se potrivesc cu placa mea de bază şi nu ar trebui să am probleme.

O placă are 1 GB, deci nu o să am probleme în a le schimba.

Că eu aveam 1 gb format din 2 placi de 512.

| Salontanul a răspuns (pentru S1mplu):

Pai asta ti-am spus si eu ca se potrivesc. Atentie sa nu fii pacalit. Si ti-am mai spus ca trebuie sa scapi de cea veche ca n-ai loc. Ce nu e bine?

| S1mplu explică (pentru Salontanul):

Pai o sa le vand pe alea de 512.

| Salontanul a răspuns (pentru S1mplu):

Ok. Multumesc pentru funda.