| Danyel199 a întrebat:

Am un pc: Intel(R) Celeron(R) CPU 3. 06GHz, Memory RAM Elixir 256MB DDR-400MHz CL3 PC3200. Vreau sa cumpar urmatorul model de memorie RAM: Memorie Kingston ValueRam 1GB DDR3-1333MHz CL9 (http://www.emag.ro/......33D3N91G). Vreau sa va intreb daca frecventa modelului de memorie pe care vreau sa-l cumpar are frecventa (sau altceva) prea mare pentru pc-ul meu?
Ms anticipat!

6 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

E incompatibil, trebuie sa iei o memorie DDR, pentru ca pc-ul tau este DDR, si trebuie sa fie la frecventa 400MHz

| Georgicuță a răspuns:

Daca ai DDR2 cu frecventa 400 pui DDR2 cu frecventa 400.Sau poate sa iti mai accepte si altfel de frecventa.De exemplu laptopul meu primeste si 1333mhz si 1000 si ceva.

| Georgicuță a răspuns:

Daca vrei am eu 3 placute 512 fiecare.1, 5 GB imi dai 50 lei pe ele si ti le dau. Daca vrei bineinteles.

| IulianP a răspuns:

Memoria care vrei sa o cumperi nu va fi compatibila cu placa ta de baza.
tie iti trebuie o memorie DDR, iar ce ai ales tu este DDR3.
Mai bine te orientezi pe piata SH.

| Anonymus314 a răspuns (pentru IulianP):

De ce? o memorie ram de 1GB este la magazin 100 - 150 ron iar una de 512 mb e 70 lei, e asa de scump?

| Rubyy02 a răspuns:

Pai din cate vad eu thu ai scris mai sus ca ai DDR si ca vrei sa iti pui DDR3 asta nu se poate,(nu o sa iti potriveasca rami in slot)!