| maniacutz2003 a întrebat:

Salut! Vreau sa imi cumpăr un briceag, din ala foarte mare de 50 cm și tot caut pe net și nu găsesc aveți idee de unde imi pot cumpăra? PS sa aibă 50 cm.

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prin definitie, "briceag" este un cutit rabatabil, care se poarta in buzunar.
"Briceag" de asemenea dimensiune nu se face pentru comercializeaza.
Motivul este simplu: croitorii nu fac pantaloni cu buzunare de 50cm.

Daca vrei un cutit de forma "briceag" de 50cm, apeleaza la un lacatus sau la un fierar, care stiu cum se face un asemenea obiect unicat.

| darrio2007 a răspuns:

Se pare ca vrei vreun conflict cu Politia si nu stii cum sa faci.

| Simpatic a răspuns:

Cu 50 de cm e deja maceta
Tu nu de briceag ai nevoie ci de sabie laughing

| Catrice a răspuns:

Hmm briceag de 50 cm...să-mi zici și mie cand găsești ca sa le zic la polițiști când ma prind ca ciopartesc oamenii ca era un accident și s-o deschis briceagul când i-l arătamhee hee

| Lukasssz a răspuns:

EMAG

| RobertMoon a răspuns:

Ăla la 50 cm numai briceag nu e laughing se numește cuțit tip baionetă la dimensiunea aia și nici măcar nu merge închis, trebuie purtat într-o teacă. Daca vrei un briceag adevărat ia-ți un briceag stiletto cu buton, are dimensiunea 34 cm când este deschis.

| maniacutz2003 explică (pentru RobertMoon):

Am avut briceag de 52 cm avea 29 închis si 52 când îl deschideam, îl cumpărasem dintr un târg, dar l am pierdut

| Alverto a răspuns:

De obicei ești periculos?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia o maceta dar nu vad de ce ai avea nevoie de asa ceva. Daca ai nevoie de ceva mic ia un briceag si daca ai nevoie de ceva mare fa-ti o sulita

| c0pil1n a răspuns:

Eu zic sa intri putin pe theync.com si o sa-ti piara cheful de briceag/cutite/arme si alte tampeniibig grin

| Mihai_Florin_Cristian_1997 a răspuns:

Nu se poate in Romania asta este considerat detinerea de arme albe, ceea ce este interzis conform legii, orice arma ceea ce are varful ascutit, are taisul ascutit, este considerata arma alba : https://www.politisti.ro/forums/topic/10668-port-briceag/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihai_Florin_Cristian_1997):

Nu îl poți purta în mijlocul orașului. Acasă poți să ai câte iatagane ai chef.