| Scherimuvi a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un Iphone 6 de la Apple. Intrebarea este transportul este gratuit? Iphone-ul este deblocat? Daca transportul nu este gratuit, atunci cum procedez? Cat ma costa transportul? Si cum pot face sa mi-l dea deja deblocat, adica sa folosesc orice cartela doresc.

6 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Tot de la reteilerii avizati o sa cumperi. In Romania parca Appcom ii zice si daca ai bani de un Iphone 6 transportul e infim. Iar atata timp cat il cumperi de la un reteiler autorizat(in afara de operatorii de telefonie) nu ar trebui sa fie codat.

| Zaygon a răspuns:

Il comanzi din state si platesti taxe vamale plus tva si tot la pretul din Romania ajunge. Aceeasi Marie cu alata palarie.

| IAliveInHell a răspuns:

Asta depinde de unde il cumperi, pentru ca o sa-ti spuna pe site.

| Scherimuvi explică (pentru IAliveInHell):

Ce nu ai inteles? Am specificat destul de clar ca vreau sa-l cumpar de la Apple, direct din magazin sau tu nu stii de magazinul lor official apple.com.

| suntserios a răspuns (pentru Scherimuvi):

Si de ce vrei sa il iei direct din State? o sa te coste mai mult decat daca l ai lua din Romania

| IAliveInHell a răspuns (pentru Scherimuvi):

-_- Pai si ce am zis eu ceva de site-ul lor?! Gasesti pe o gramada de site-uri.