| Ionut7743 a întrebat:

Salut.
Vreau sa trec de la tigari la electronica / vape.
Pana acum am fumat dunhill albastru si marlboro de 7 mg.
Am aroma de 16 mg si trebuie sa imi cumpar tigara electronica. Ma uitam la un " Elaf ijust 2 ".
Ce parere aveti de ea? Vreau ceva sfaturi pentru incepatori, daca este buna acea tigara sau sa imi recomandati ceva.
Multumesc anticipat

7 răspunsuri:
| TheAnonimous3037 a răspuns:

Nu iti recomand sa iti iei tigara electronica de niciun fel, sunt mult mai daunatoare decat tigarile normale, o sa vezi dupa o saptamana ca incepe sa te usture gatul si ai flegme de la ele, iar daca ai luat in calcul varianta IQOS, sa nu cumperi asa ceva deoarece nu face banii si vei ajunge sa cheltui chiar si 100 lei pe saptamana daca esti fumator inrait. Tigarile vape nu merita in niciun caz, dupa parerea mea, am avut si am aruncat-o la gunoi, fiindca nu o cumpara nimeni.Plus ca sunt mai nocive deoarece poti fuma oriunde, deci e clar ca o sa fumezi mai des.Iar nicotina lichida este mai periculoasa decat tigarile normale.

| Ionut7743 explică (pentru TheAnonimous3037):

Nu vreau iqos. multumesc pentru sfat dar vreau sa trec pe electronica si nu stiu ce sa iau. ma poti ajuta cu asta?

| TheAnonimous3037 a răspuns (pentru Ionut7743):

Am vazut la niste colegi de clasa Elaf ijust 2, scoate multi aburi, dar cred ca este una buna pentru tine.In orice caz, alea sub 100 lei sunt bune...de aruncat.Care-s la 150-200 lei deja incep sa fie mai bune dar tot sunt nocive. Daca ai de gand sa iti iei neaparat ramai la Elaf ijust 2.

| Ionut7743 explică (pentru TheAnonimous3037):

Ok. multumesc. oare sa fie prea puternica aroma de 16 pe care o am?

| TheAnonimous3037 a răspuns (pentru Ionut7743):

Nu cred

| VenoMaster99 a răspuns (pentru TheAnonimous3037):

Sa te usture gatul? eu vapez de luni de zile si nu m-a usturat gatul niciodata

| JohnnyWalkerBravo a răspuns:

Daca vrei o tigara eCig, ar trebui sa ei SMY 4000 eCola.

are 4000 MAH (de la asta vine 4000) la baterie, are forma cilindrica, ca o cutie de baut, asa ca nu trebuie sa o ti culcata. si se incarca in stil USB, adica cum se pune un USB la Laptop.

https://youtu.be/a5OaypDj_5E

https://www.thailandvapers.com/......-not.9995/

eu nu o am, si nu stiu daca se gaseste la noi, dar poti incerca. eu doar am recomamdat o tigara...