| TMAIGL a întrebat:

A mai comandat cineva de pe eMAG in ultima vreme? Pentru ca eu am dat comanda de niște componente pentru pc și întârzie cam mult nici curierului nu le-a predat și comanda am dat-o luni pe 21 și deja au trecut 3 zile!

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Ultima data cand am comandat a venit extrem de rapid, am plasat-o pe 15 martie si pe 16 a venit curierul. Inainte de asta, cam prin februarie, comandasem doua produse si am patit tot la fel ca tine, au venit cam dupa 4-5 zile daca-mi aduc bine aminte. Din cate am vazut pe pagina de urmarire a comenzii trebuia sa astept ca ei sa dea comanda pentru a lua produsul de la furnizor si cred ca chestia asta a durat putin timp. Imediat am intrat si pe site-ul courierului, adica Fan Courier si am vazut un anunt cum ca sunt foarte aglomerati si isi cer scuze pentru eventualele intarzieri. Poate si din cauza asta. Dar ti-am zis, acum ultima data a venit a doua zi dupa plasarea comenzii. Foarte rapid. Vezi daca iti scrie ceva in pagina de informatii sau de urmarire a comenzii. Mai asteapta sau eventual ia legatura cu cineva de la Emag.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Suna si vezi care e problema

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sună i si vezi ce zic ei cind vin. o zi bună.

| vladutcornel a răspuns:

Înainte să comanzi, e bine să te uiți cum e stocul. Dacă e în stoc, probabil îți vine destul de repede, 1 zi sau 2.
Dacă nu au pus încă produsele la curier, e probabil ca să fi fost în stoc doar la furnizor și aștepată să le vină.
În eMag am impresia că nu mai știe stânga ce face dreapta. Dacă mai pui și furnizori sau marketplace în ecuație...

| TMAIGL explică:

Toate produsele sunt "in stoc" nici in stoc furnizor sau stoc limitat, am vorbit cu cineva de acolo și mi-a zis ca maine sau poimâine imi trimite comanda și cum a spus Kenroy asa mi-au spus și la telefon ca sunt foarte Ocupați cei de la FanCourier.