| Ferii a întrebat:

Salutare!
Fan curierul lucrează și duminică? Pentru ca acum 3 zile am comandat un pc de gaming low budget (4200 de roni) de pe PC-Garage și azi mi-au dat mesaj, comanda va fi livrată în următoarea zi (adică azi e 20), dar următoarea zi (21) este duminică.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, de luni pana vineri.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O sa ti vina luni, sau cel mai tarziu marti dimineata.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Simbata lucreaza cam toate firmele de curierat. Duminica doar in cazuri exceptionale gen depozit plin de la Black Friday. Acum nu e o astfel de situatie exceptionala...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În următoarea zi lucrătoare. Luni va fi asta.

| XYZ02 a răspuns:

Nu,asteapta pana luni.
Dar acum m-ai facut curios cum ai reusit sa definesti tu un computer de gaming ca low buget la pretul de 900Euro?
Nu stiu, eu unul ma gandesc ca low buget inseamna vreo 300-400Euro

| Ferii explică (pentru XYZ02):

Pentru fiecare om low buget înseamnă altceva... Poate pentru uni low buget înseamnă 50€, 100€...

| XYZ02 a răspuns (pentru Ferii):

Te contrazic, consolele au marketing de "low budget gaming", iar acestea s-au lansat mereu in juru pretului de 399Euro.
Bugetul tau este mai multe decat dublu.
Deci nu il poti numi "low budget".
Asa ca eu zic sa nu te mai arunci cu laudele acestea copilaresti pe TPU cand nici nu era cazul sa ne spui ce ai cumparat, apoi sa spui cat ai platit.

| Raizing a răspuns:

In mare parte Duminica, nu lucreaza mai nimeni, deci nu cred ca lucreaza!