| SergiulicaSergiu a întrebat:

Salutare, nu am primit coletul aliexpress.
In cont arata ca a ajuns.
Magazinul nu mai exista.
Vanzatorul nu ma exista.
Ce e de facut?
Cei de la aliexpress nu ma ajuta.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Singurii care te pot ajuta sunt administratia Aliexpress.
Daca ei refuza sa te ajute, inseamna ca nu ai cumparat de pe platforma aliexpress ci de pe alt site.
Cand exact ai cumparat?

Răspuns utilizator avertizat
| nukeyly a răspuns:

Daca nu il primesti in 6 luni maxim, teoretic pentru ca aliexpress nu este amazon cu garantii de retunare suma inseamna ca ai comandat cinezium ai primit cinezium si bani is pierduti in cloud. Un caz nefericit dar se intampla.
Mai poti localiza vanzatorul fizic si ii suni la usa cu ganduri bune si flori, eventual o biblie poate ajuta.

| Trixt3r a răspuns:

Cred ca trebuie sa exista o varianta prin care sa poti anula comanda si eventual sa-ti recuperezi banii in cazul in care ai platit deja.

Majoritatea site-urilor iti ofera mai multe drepturi ca si cumparator si in momentul in care anulezi comanda si ceri banii inapoi este datoria vanzatorului sa dovedeasca ca ai primit coletul, altfel nu poate anula cererea ta de recuperare a banilor.

| wahaha a răspuns:

Incearca sa comanzi de pe alt site, dacă cei de la aliexpress nu ajuta, de exemplu eMAG sau eBay, sau Amazon