| Dalmore a întrebat:

Se mai gasește dezinfectant pentru mâini undeva?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Sapun si apa se gaseste inca, La nevoie se poate face sapun si acasa.
Daca nu ai dezinfectant dedicat si nici sapun acasa (?), atunci te poti spala pe maini si cu detergent sau macar cu aapa curgatoare, din belsug.
Te poti dezinfecta si cu spirt sanitar sau cu orice bautura spirtoasa care se poate aprinde si arde cu flacara (tarie): palinca, vodca, coniac, whiskey, etc.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu.

| Ineys a răspuns:

Dai cu tuica. Apropo, dezinfectantu nu e inlocuitor pentru spalatu pe maini cu apa si sapun, pentru cei care cred asta.

| Dalmore explică (pentru Ineys):

Nu e, dar cand esti pe drumuri si chiar n-ai unde sa te speli pe mâini mai bine folosesti gel decat nimic

| danutzu96 a răspuns:

Daca te referi la gelurile alea, nu laughing. Nici spirt nu mai gasesti...

| Alverto a răspuns:

Pentru ce, cat crezi că te protejează? 100%? 70%, ei bine nu, ci 30-40% la fel și masca, de ex un patron Kaufland in zilele astea ia zilnic 2 miliarde de lei (2 miliarde) deci îți pierzi timpul, tot ce trebuie sa faci e sa stai in casă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un moft, un lux.