| Adrian277 a întrebat:

Se merita produsele resigilate de la eMAG? A cumparat cineva un astfel de produs? Ati avut probleme cu el? Dau fundita

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Resigilat inseamna ca a fost expus la stand si apoi pus la vanzare. Nu neparat a fost reparat. De multe ori este mai bun un obiect folosit de cat unul nou. Eu mi-am luat un laptop si n-am probleme cu el de 3 ani.

| Evolution a răspuns:

Eu am cumparat destul de multe lucruri de la eMAG, am avut comenzi si peste 1.000 de lei (pe vremea cand oferea transport gratuit, pe la inceput) si nu am avut nici-o problema cu ei.
Sunt baieti seriosi, daca vorbesti frumos cu ei si nu esti genul tupeist sau ceva, mi-e intotdeauna mi-au rezolvat, am comandat odata un telefon, a venit putin zgariat si mi l'au inlocuit, mi'au trimis altul (totul intr-o saptamana). Acuma nu stiu, nu am mai comandat de 1 an si ceva aproape... dar eu zic ca e o firma serioasa si cu reputatie buna.

Răspuns utilizator avertizat
| DamianCS a răspuns:

Dat fiind faptul că se oferă garanție ca la orice produs, cred că da. Dar fii atent că se specifică dacă sunt probleme de genul zgârieturilor sau altele asemenea.

| denisssssss a răspuns:

Salut,

Avand in vedere ca este vorba de eMag si ca iti ofera garantie eu consider ca poti avea incredere. Eu acum 1 an si ceva am luat de la eMAG un HDD extern resigilat si nici pana in ziua de azi nu am avut probleme cu el.

Cat despre cei 3 pixeli defecti, nu stiu ce sa zic, depinde cat de pretentios esti tu. Eu tot 3 pixeli defecti am pe ecranul de la laptop si nu este o senzatie prea placuta, dar cu timpul m-am obisnuit.

| ArktykU a răspuns:

Nu merita. am cumparat 3 telefoane resigilate (Adica cateunul pe rand) si cand le inapoiam imi dadea doar un sfert din banii dati. deci. e o pacaleala, nu iti recomand si asa am pierdut 3360 de lei!

| MariiaMaryyy a răspuns:

Da, e de incredee. Am comandat de pe eMAG de la resigilate si n.am avut nicio problema. Acima trebuie sa te uiti cat de tare is zgariatehee hee
Funda?