| SHHS a întrebat:

Se merita sa comand de pe Okazii.ro?

Răspuns Câştigător
| Okaziiro a răspuns:

Salut, SHHS! Se merita sa cumperi de pe Okazii.ro deoarece aici ai la dispozitie metode prin care sa te asiguri ca tranzactia se incheie in siguranta. Istoricul vanzatorului poate fi verificat prin intermediul calificativelor primite si in plus cumparand prin Garantia de Livrare (http://bit.ly/1gQ1Ifl) esti sigur ca primesti exact produsul comandat sau banii inapoi. De asemenea pe Okazii.ro poti plati cu cardul si poti cumpara si in rate (www.okazii.ro/rate-fara-dobanda). Pentru orice situatie in care ai nevoie de ajutor ne poti scrie la suport@okazii.ro sau ne poti suna la 0374 652 944. O zi frumoasa!

6 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Depinde. De ce depinde? De pretul produsului pe care vrei sa il cumperi. Daca e sub 100 de lei, sa zicem, sau 90, cam asa, atunci sunt sanse foarte mici ca vanzatorul sa iti trimita in colet o caramida sau rumegus sau ma istiu eu ce tepe din astea. De ce? Pentru ca ii poti da un vot negativ, sau asa ceva, si ii scade credibilitatea ca vanzator, drept urmare nu va cumpara nimeni de la el si atunci nu va putea d''da tepe'' cand vine vorba de alte sume de bani. Nu se merita.
Insa, daca produsul e mai scump de 90 -100 de lei, s-ar cam merita pentru vanzator sa iti ''dea teapa'' si sa ramana cu o suma frumusica de bani.
Drept urmare, iti recomand sa te uiti la pret mai intai, indiferent de produs. Cu produsele mai ieftine n use merita pentru ei sa se prosteasca, pentru ca apoi vor primi voturi dinalea rele sau cum se numesc si nu mai pot vinde, implicit castiga nimic.
Pentru sumele mari se risca, pentru cele mici, nu.
Deci, se merita sa cumperi de pe Okazii doar in aceste conditii. Sper sa te fi ajutat cat de cat sa iti faci o parere. Ai grija de tine!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Merita sa comanzi fiindca securitatea e mult mai mare. Vanzatorii sunt verificati, pentru a putea vinde ei isi dau datele din buletin sau efectueaza o verificare cu ajutorul unui card bancar, ma rog, in general devin useri verificati cu ajutorul buletinului. Depinde desigur si de user in sensul ca sunt unii care incearca sa te abureasca cu o descriere pompoasa si un pret enorm cand de fapt produsul nu merita nici pe departe atat. Daca alegi vanzatorul si produsul potrivite, poti avea incredere.

Okazii ro e situl cel mai serios de gen la ora actuala. OLX si Tocmai au introdus povestea asta cu livrarea cu verificare pentru ca ei nu isi verifica in nici un fel utilizatorii. Inca. Si atunci na, povestea e cu dus si intors. Pe okazii mai sunt si magazine virtuale reale nu doar useri privati. Cred ca depinde ce anume cauti si unde gasesti.

| ombladon112 a răspuns:

Salut, nu te lua dupa copiii de 12 ani care isi dau cu parerea. Okazii.ro a devenit un site foarte sigur si foarte apreciat in Romania, poti cumpara linistit de la orice utilizator care ofera garantia de livrare.

| vladv26 a răspuns:

Uita-te la utilizatorul care vinde produsul uitate cate calificative pozitive are si cate are negative asa iti dai seama daca e de incredere

| jamal000 a răspuns:

Personal Nu am comandat si nici nu as comanda. Daca vrei un produs mai ieftin mai bine cauti reduceri pe site-uri serioase.

| ριтιкaa1998 a răspuns:

Buna!
Se merita oarecum, eu una nu as comanda!
O zi faina, pa, pa! happy