| numesiprenume0 a întrebat:

Stie cineva daca de Blackfriday sunt promotii si la Dedeman in magazinul fizic?
P.S. Ce parere aveti despre Blackfriday-ul din Romania in general? Fiind imediat inaintea sarbatorilor de iarna(perioada de reduceri) in comparatie cu aceste sarbatori si reduceri cand credeti ca este mai ok sa se faca cumparaturi, de Blackfriday sau de Sarbatorile de iarna(reducerile de Craciun ca de exemplu)? Ofer funda!

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

In Romania am observat că BlackFriday au genul de preturi, de exemplu la laptop x preț de 1500 lei redus de la 2000, deși prețul lui este de 1500 in general. Foarte putini fac reduceri într-adevăr reale, doar să știi prețul de la x și y sa ii urmărești și atunci poți să zici ce bun preț, in schimb, efectiv cumperi la același pret.
In Germania pe când am fost, într-adevăr sun Lt reduceri și nu numai de BlackFriday, au anumite săptămâni când se termine un anotimp. Țin minte că era un magazin TK-Maxx cu haine de foarte buna calitate, de firma. De-acolo mi-am cumpărat de fiecare data rochițe de la 150 euro cu 5 euro, bluze de la 50-70 euro la 2-3 euro. In Grecia unde sunt și acum au reduceri in această zi 50-90% reduceri.
Îți recomand să cumperi de pe site-urile din străinătate, acolo într-adevăr vei economisi bani. Poți să mai corupți câțiva prieteni pentru a împărți taxa de transport, vad iasă mai ieftin.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Blackfriday la noi e doar o chestie de marketing. Nicio legatura cu reducerile

| sierra1 a răspuns:

TOȚI vor face reduceri, mai mari sau mai mici dar repet: toți!

| Catrice a răspuns:

Azi îți vând un telefon cu 4000 lei care de fapt e 3000, cu o săptămână-2 înainte de BF il day cu 5000, de BF il dau cu 3899, 99.
Asta înseamnă BF la noi laughing

| Werrich a răspuns (pentru Catrice):

Corect, aveți dreptate